EFTA Tuz

EFTA Grup iştiraki EFTA Tuz doğal kristal yapılı kaya tuzunu hiçbir kimyasal işleme tabi tutmadan, Türkiye’de ilk kez uygulanan kırma-yıkama-kurutma ve seçme yöntem ile üretmektedir. Kırıkkale-Delice’deki tuz ocağından çevre ve insan sağlığına uygun patlatma materyalleri kullanarak tuzu çıkarılmakta, tuz kütleleri burada kırılmakta elenmekte ve optik okuyucular ile seçilmektedir.

EFEGE Taşımacılık ile özenle ve kalite ilkelerine uygun olarak Çorlu-Velimeşe Organize sanayinde bulunana EFTA Tuz Fabrikasına taşınmaktadır.

EFTA Tuz tesisindeki sıvı tuz ve gıda tuzu üretim birimlerinde tuzlar işlenmektedir.

Tekstil Sanayine kullanılan sıvı kaya tuzu, tesisde tanklarda eritilip, kilin çökmesi için silolara alınmaktadır. Elde edilen tuzlu su çözeltisi tekstil boyamasında kullanılmak üzere tankerler ile saygın tekstil fabrikalarının hizmetine sunulmaktadır.

Gıda tuzu üretmek için ise kırılmış ve bir kez optik okuyucuda seçilmiş kaya tuzları bir takım işlemlere tabi tutulmaktadır. İlk olarak kırılmış-seçilmiş parçacıklar yine aynı kaya tuzundan elde edilmiş doymuş çözelti ile kazanlarda yıkanmaktadır. Yıkanmış olarak elde edilen ürün kurutulmakta ve optik okuyuculara gönderilmektedir. Buralarda optik okuyucularla birden fazla seçime tabi tutularak son ürün bandında “doğal kristal kaya tuzu” elde edilmektedir.

EFTA Trade ile prensip anlaşması yapmış olup, piyasada bulunan patentli markalarına, kalite belgeli doğal kristal kaya tuzunu tedarik etmektedir.

EFTA Tuz kaliteli doğal kristal kaya tuzu tüketiminin insan sağlığına olan katkısı nedeniyle Türkiye’de ve dünyada erişilebilirliğini artırmak için işbirliklerine hazır olarak üretimine devam etmektedir.

EFTA TUZ KALİTE POLİTİKASI

  • Kaya Tuzu üretiminde son teknolojileri kullanarak ve kaliteden ödün vermeden sektörde yeniliklerin ve kalitenin öncüsü olmak çalışırız
  • Ulusal ve uluslararası standartlarla, birincil ve ikincil yasal mevzuata tam uyum sağlayarak faaliyetlerimize devam ederiz.
  • Müşteri odaklılık felsefesi ile müşterilerimizin talep ve beklentilerini araştırır, bu beklentileri karşılayacak ve memnuniyetini artıracak kalitede kaya tuzu üretimi yaparız.
  • Müşteri ve tedarikçilerimizle karşılıklı güvene ve işbirliğine dayanan bir anlayışla tüm paydaşlarımızın beklentilerini kesintisiz ve sürekli olarak en üst kalitede karşılamayı hedefleriz.
  • Müşteri memnuniyetini, gıda güvenliği ve üretim kalitesini ön planda tutan bir anlayışla süreçlerimizi oluştururuz. Oluşturduğumuz süreçlerin başarılarını oluşturduğumuz kalite hedefleri ile ölçeriz.
  • Gerek müşteri geri bildirimleri, gerek iç kontrol mekanizmalarımızla , gerekse kalite hedeflerimiz ile süreç performanslarımızı izleriz. Kalitemizi daha da yükseltmek, müşteri memnuniyetini ve gıda güvenliği artırmak en büyük amacımızdır. Bunu sağlarken ekonomik başarıyı da  yakalamak için de sürekli iyileştirmeler yaparak başarıya ulaşırız.