EFTA Petrol

EFTA Petrol, sektöründe lider akaryakıt dağıtım firması olan OPET Petrolcülük Aş. ve OPET Fuchs Madeni Yağ AŞ.’nin akaryakıt ve madeni yağ toptan ve perakende bayisi olarak çalışmaktadır.

EFTA Petrol; maden, mermer ocaklarına, büyük inşaat şantiyeleri ve nakliye firmalarına akaryakıt ve madeni yağ ihtiyaçlarının toptan dağıtımını yapmaktadır. Aynı zamanda müşterilerinin şantiyelerinde tedariki sağlamada ihtiyacı duyulan (tanklar, pompalar, mobil dağıtım araçları ve otomasyon cihazları vb.) yatırımları yapmaktadır.

EFTA Petrol’e ait akaryakıt taşıyan tankerleri ADR sertifikalı, son model araçlar (Volvo FH 500) ihtiva etmektedir. Bu araçlar ile sadece müşterilerinin araç filolarında kullanılan Ultraforce OPET motorini taşımaktadır. Bu hassas taşımacılık anlayışı ile her bir müşterisi için yaptığı taşımada kullandığı tankerleri başka hiçbir müşteriye (aynı ürün de olsa) hizmet vermemektedir. Araçlarda taşınan motorin, her seferinde hem numuneler alınıp test edilmekte, kalite kontrolünden geçirilmekte hem de tartılarak ve litre olarak miktar kontrolü yapılmaktadır.

EFTA Petrol, müşterileri için her tür hava şartında çalışmaya hazır olarak, 7/24 kesintisiz hizmet vermek adına tedbirler almaktadır. Donma riski bulunduğu yer ve zamanlarda, donma önleyici katkılı motorin dolu akaryakıt tankerleri ile müdahale hazır çalışmaktadır. Akaryakıtın kalitesi, tedariki, sahadaki araçlara ikmali ile ilgili aksaklık yaşanmayacak şekilde oluşturduğu organizasyonlar ile çalışma alanlarında olası riskleri kontrol altında tutarak, 1 dakika bile plansız duruş yaşamasına izin vermemektedir.

EFTA Petrol’den alınan kaliteli hizmet ve OPET’tin kaliteli akaryakıtın bir araya gelmesinden dolayı müşteri araç filolarının motor, enjektör ve diğer yakıt ile ilgili aksamlarında değişim ve bakım sürelerini uzamaktadır. Kaliteli hizmet-kaliteli akaryakıt ve 5 yıldızlı CAT servisi desteği, müşterilerinin araç bakımına ayırdıkları bütçenin azalmasına katkı sunmaktadır.

EFTA Petrol, kalite konusunda asla taviz vermeden, OPET’in sahibi olduğu TÜPRAŞ rafinerisinden ulusal ve uluslararası hassasiyetleri de dikkat alarak satış yapmaya devam etmektedir.